گروه:

روش کشت کدو به صورت بذرپاشی مستقیم در زمین اصلی بعد از رفع سرمای بهاره در اواسط و یا اواخر اردیبهشت ماه آغاز می شود. البته 15 ساعت قبل از کشت بذر آن را خیس می نمایند. بذرها در این روش در عمق 2 سانتی متری از خاک کاشته می شوند.

دمای خاک بایستی حداقل بالای 15 درجه سانتی گراد برای جوانه زنی باشد و رویش در دمای 30 تا 35 درجه سانتی گراد در یک هفته صورت می گیرد. فاصله 50 تا 150 سانتی متر داخل ردیف ها و از 1 تا 3 متر در بین ردیف ها معمول است.

کدو
گروه:

طول دوره رشد سیر از مرحله کاشت تا رسیدگی بین 100 تا 120 روز می باشد. مطلوب ترین آب و هوا برای سیر کشت شده در پاییز شامل زمستانی نسبتا سرد با پوشش مناسب برف، بهار با باران مناسب و روزهای تابستانی گرم و آفتابی با شب های خنک می باشد. رشد برگ ها بعد از سبز شدن و خروج ساقه گل دهنده در دمای 15 تا 25 درجه سانتی گراد رخ می دهد، اما رشد ریشه تا دمای کمتر از 3 درجه سانتی گراد ادامه دارد.

سیر
گروه:

کاکتوس ها مانند همه گیاهان دیگر نیاز به آب دارند ولیکن اندازه آبیاری به مراتب و به اندازه قابل توجهی کمتر از دیگر گیاهان می باشد. به ویژه در طول زمستان، آبیاری اندک (هر ماه یک بار) کافی خواهد بود. در دوران رشد نیاز به آب بیشتر ولی در زمان استراحت این نیاز بسیار کاهش می یابد. تعیین مقدار آب لازم برای کاکتوس ها تا اندازه زیادی از راه تجربه بدست می آید. در هر بار آبیاری، خاک باید اندکی مرطوب گشته و قطرات زیادی از ته گلدان خارج شود. زمان بعدی آبیاری هنگامی است که خاک رو به خشکی می رود. بدین سان، زمان بین دو مرحله آبیاری تا اندازه ای هنگام آبیاری را به ما نشان می دهد. البته در آبیاری کاکتوس به شرایط آب و هوایی نیز باید توجه داشت (در جاهای خشک و آفتابی و یا در مسیر باد، نیاز به آب بیشتر از حالات عادی می باشد) و همچنین مسائل دیگری مانند این که خاک گلدان های گلی سریع تر از گلدان های پلاستیکی و یا لعابی خشک گشته، گلدان هایی کوچکتر نیز بیشتر از گلدان های بزرگتر به آبیاری نیازمندند.

کاکتوس
گروه:

گلرنگ با خصوصیات مطلوب زراعی نظیر مقاومت نسبی به شوری خاک و خشکی هوا، مقاومت بالا به سرمای زمستانه (تیپ پاییزه)، وجود روغنی مطلوب با بیش از 90 درصد اسیدهای چرب غیر اشباع، همواره به عنوان یک دانه روغنی با ارزش مطرح بوده است.

کشت گلرنگ اخیرا در کشور افزایش یافته و در راستای آن، تحقیقات این گیاه روغنی نیز براساس دستیابی به ارقام پر محصول، پر روغن، بی خار و مقاوم به سرما در حال گسترش است.

گلرنگ
گروه:

با ورود سیستم های آبیاری قطره ای در ترکیب با تزریق کننده های کودی، قرار گرفتن آب یا محلول غذایی در پای بوته ها بر اساس یک روال منظم امکان پذیر گردیده است. با استفاده از این نوع سیستم توزیع محلول غذایی، امکان کاربرد قالب های پشم سنگ یا کیسه ها و گلدان های پرلیت در جهت آبیاری قطره ای گوجه فرنگی به وجود آمد. این دو بسر رشد در حال حاضر، سیستم های اصلی کشت هیدروپونیک گوجه فرنگی در گلخانه محسوب می شوند.

گوجه فرنگی
گروه:

شرایط محیطی مطلوب تولید فلفل گلخانه ای؟ آبیاری فلفل گلخانه؟ تغذیه و بستر کشت فلفل گلخانه ای چگونه است؟

تولید فلفل گلخانه ای

تولید فلفل گلخانه ای براساس یک چرخه سالانه کامل است. در مناطق با نور کم در زمستان تولید محصول اقتصادی نمی باشد اما به علت قیمت بالاتر فلفل در زمستان این مسأله تا حدودی جبران می شود. فلفل های شیرین تولید بوته های بلند می نمایند. پس باید ارتفاع و قوس گلخانه در ردیف های کاشت در نظر گرفته شود.

انتخاب رقم فلفل گلخانه ای با توجه به رنگ میوه، مقاومت به بیماری و میزان عملکرد صورت می گیرد. پیشنهاد می شود در یک واحد گلخانه ای بیش از یک رنگ فلفل کشت نشود.

فلفل
گروه:

زعفران به علت اینکه دوره رشد رویشی آن منطبق بر فصولی از سال می باشد که معمولا ریزش برف و باران صورت می گیرد، عمده نیاز آبی آن به وسیله آب برف و باران تأمین می شود، مانده نیاز آبی زعفران با 3 الی 5 نوبت آبیاری در طول فصل رشد مرتفع می شود.

براساس مطالعات انجام شده نیاز آبی خالص زعفران برابر با حدود 300 میلی متر در سال یا به عبارتی 3000 متر مکعب در هکتار گزارش شده است.

زعفران نیاز آبی
گروه:

شینلگ های به عنوان ابزار انتقال آب، امروزه بسیار پر کاربرد شده اند. این محصول از طیف وسیعی از رنگ ها برخوردار است و اثر این رنگ ها به قدری با خود محصول عجین شده است که تفاوت یک برند با برندهای دیگر یا نوع شیلنگ های یک شرکت با سایر محصولات آن را از طریق رنگ آن می توان تشخیص داد.

از دلایل انتخاب یک رنگ خاص برای یک شیلنگ ویژه ، می توان موارد زیر را برشمرد:

 دما - التهاب شیلنگ- درجه بندی - ایجاد انگیزه - پی گیری شدت و مسیر سیال و...

درجه بندی شیلنگ شیلنگ پی وی سی PVC رنگ شیلنگ لایه شیلنگ ماده پی وی سی داراکار آبیاری رنگ بندی ایجاد انگیزه
گروه:

شیلنگ های مرغوب پی وی سی دارای خصوصیات برجسته و فراوانی هستند که در زیر به بعضی از آنها اشاره می شود:

الف- نرمی و انعطاف بالا: یکی از خصوصیات شیلنگ های پی وسی داشتن انعطاف و قابلیت تغییر شکل آن است که می تواند نسبت به عوامل آذار دهنده بسیاری مثل فشار اجسام سنگین مقاومت کرده و از پاره شدن خود محافظت نماید.

ب- مقاومت در برابر اشعه ها و پرتوهای مضر: ساختار شیمایی شیلنگ های پی وی سی به گونه ای طراحی شده است که در مقابل اشعه های خورشید مثل تابش گرمایی و UV و... استقامت کند و زنجیره شیمایی آن در برابر آنها از هم گسسته نشود.

از دیگر خصوصیات این محصول می توان به امکان رنگ بندی زیبا ، پایداری شیمیایی ، مقاومت در برابر خوردگی و ... پرداخت .

خصوصیات شیلنگ شیلنگ داراکار شیلنگ پی وی سی شیلنگ مرغوب ماده PVC
گروه:

شرکت داراکار از معدود تولید کنندگان محصولات انتقال آب می باشد که با چهار دهه فعالیت در بازارهای ایران توانسته است حضور خود را این عرصه پایدار کند. این شرکت با به کارگیری تکنولوژی روز و همینطور پرورش و استفاده از نیروهای انسانی متخصص موفق شده است که در مسیر تولیدی مطابق با استاندارهای جهانی گام بردارد.

شیلنگ داراکار محصولات شیلنگ مرغوبیت افتخارات شرکت صادرات خارجی