گروه:

شینلگ های به عنوان ابزار انتقال آب، امروزه بسیار پر کاربرد شده اند. این محصول از طیف وسیعی از رنگ ها برخوردار است و اثر این رنگ ها به قدری با خود محصول عجین شده است که تفاوت یک برند با برندهای دیگر یا نوع شیلنگ های یک شرکت با سایر محصولات آن را از طریق رنگ آن می توان تشخیص داد.

از دلایل انتخاب یک رنگ خاص برای یک شیلنگ ویژه ، می توان موارد زیر را برشمرد:

 دما - التهاب شیلنگ- درجه بندی - ایجاد انگیزه - پی گیری شدت و مسیر سیال و...

درجه بندی شیلنگ شیلنگ پی وی سی PVC رنگ شیلنگ لایه شیلنگ ماده پی وی سی داراکار آبیاری رنگ بندی ایجاد انگیزه
گروه:

شیلنگ های مرغوب پی وی سی دارای خصوصیات برجسته و فراوانی هستند که در زیر به بعضی از آنها اشاره می شود:

الف- نرمی و انعطاف بالا: یکی از خصوصیات شیلنگ های پی وسی داشتن انعطاف و قابلیت تغییر شکل آن است که می تواند نسبت به عوامل آذار دهنده بسیاری مثل فشار اجسام سنگین مقاومت کرده و از پاره شدن خود محافظت نماید.

ب- مقاومت در برابر اشعه ها و پرتوهای مضر: ساختار شیمایی شیلنگ های پی وی سی به گونه ای طراحی شده است که در مقابل اشعه های خورشید مثل تابش گرمایی و UV و... استقامت کند و زنجیره شیمایی آن در برابر آنها از هم گسسته نشود.

از دیگر خصوصیات این محصول می توان به امکان رنگ بندی زیبا ، پایداری شیمیایی ، مقاومت در برابر خوردگی و ... پرداخت .

خصوصیات شیلنگ شیلنگ داراکار شیلنگ پی وی سی شیلنگ مرغوب ماده PVC
گروه:

شرکت داراکار از معدود تولید کنندگان محصولات انتقال آب می باشد که با چهار دهه فعالیت در بازارهای ایران توانسته است حضور خود را این عرصه پایدار کند. این شرکت با به کارگیری تکنولوژی روز و همینطور پرورش و استفاده از نیروهای انسانی متخصص موفق شده است که در مسیر تولیدی مطابق با استاندارهای جهانی گام بردارد.

شیلنگ داراکار محصولات شیلنگ مرغوبیت افتخارات شرکت صادرات خارجی
گروه:

در زراعت چغندر قند، روش های آبیاری تحت فشار شامل انواع روش های آبیاری بارانی و قطره ای از نظر راندمان آبیاری دارای مزایای زیادی هستند. با این وجود از آنجا که در حال حاضر در بیشتر مناطق کشور آبیاری به روش نشتی صورت می گیرد، لذا در این مقاله روش آبیاری نشتی مد نظر قرار گرفته است.

جهت جوانه زنی و سبز شدن یکنواخت بذور در مزرعه لازم است تا دو آب اولیه با فاصله کم (3 تا 5 روز) و به مقدار کافی و بلافاصله پس از کاشت، انجام شود. در صورت بارندگی رگباری که باعث ایجاد سله در سطح مزرعه می شود و کاهش درصد سبز شدن و استقرار مناسب بوته در مزرعه می شود، بایستی نسبت به آبیاری مجدد اقدام شود.

چغندر قند
گروه:

آب یکی از مهم ترین عوامل محیطی است که تأثیر عمده ای بر روند رشد و نمو و همچنین بر میزان مواد مؤثره گیاهان دارویی تحت کشت از جمله آلوئه ورا دارد. گیاهان بر حسب نیاز به آب، به گیاهان آب رست یا رطوبت دوست و گیاهان خشک رست یا خشکی دوست تقسیم می شوند. گیاه آلوئه ورا (صبر زرد)  از گیاهان دسته دوم می باشد. گیاه آلوئه ورا از گیاهان دسته دوم می باشد. اگرچه گیاهان خشکی دوست را می توان به صورت دیم نیز کشت نمود، ولی آبیاری به طور بارزی باعث افزایش وزن خشک آلوئه ورا می شود. در حالی که در کیفیت مواد دارویی آن ها تأثیر کمی دارد.

آلوئه ورا (صبر زرد) آبیاری
گروه:

درختچه زغال اخته گیاهی آبدوست است که در کنار جریان آب و مناطق پر آب رشد بهتری می کند و در مناطق عمده رویش این گیاه، چشمه ها و رودخانه های دائمی و فصلی جریان دارد.

می توان گفت اولین و مهم ترین فاکتور در پرورش زغال اخته آب است و در مقابل کم آبی از  خود علائم تنش نشان داده و میوه آن کوچک و ریز شده و برگ های آن به رنگ زرد تغییر می یابد.

با مقایسه مناطق عمده پراکنش زغال اخته، می توان گفت در مناطقی که میانگین بارندگی سالانه بین 400-300 میلی متر است، به شرط وجود منابع آبی همچون رودخانه ها، درختچه زغال اخته برای رویش خود مشکلی ندارد.

زغال اخته
گروه:

آبیاری چای

آبیاری چای ممکن است برای کاهش اثرات خشکی شدید لازم باشد. آبیاری کمک می کند تا گیاه چای نظم تولید خود را بعد از یک دوره سرد بدست آورد و باعث کاهش نرخ تلفات بعد از برداشت گیاه می گردد.

مقدار آبیاری چای بستگی به کمبود آب، ذخیره آب مفید در خاک و میزان تبخیر خواهد داشت.

آب باید تجزیه شود و ترکیبات شیمیایی آن آزمایش گردد و هر ماده سمی و یا نمک های معدنی زیاد آن مشخص شود. ذخیره آب بر اساس نیازها متفاوت است.

چای
گروه:

آب

درخت فندق به مقدار آبی نیاز دارد که با بارندگی های فصلی 800 تا 1000 میلی متر یا بالاتر در سال و با پراکنش مناسب، یا به همین میزان با آبیاری های دستی و کمکی تأمین شود. لازم به ذکر است که درخت فندق هنگام برداشت (شهریور تا مهر) نیازی به بارندگی ندارد تا میوه آن قابل برداشت شود. میزان رطوبت نسبی مورد نیاز فندق، 80-60 درصد می باشد.

خاک

درخت فندق از جمله درخت هایی است که عموما با هر خاکی سازش دارد، اما برای رشد بهتر و تولید میوه بیشتر، نیاز به خاکی دارد که نیمه عمیق تا عمیق (بیش از 50 سانتی متر) باشد و قدرت جذب آب بیشتری داشته باشد.

فندق کاشت آبیاری
گروه:

خیار از نظر پرورش به دو گروه تقسیم می شوند:

1- خیار هایی که فقط در داخل گلخانه پرورش پیدا می کنند و به نام خیار پیش رس معروف هستند. در این نوع خیار ها فقط گل های ماده وجود دارد و میوه ها نیازی به گرده افشانی ندارند. برای پرورش خیار در گلخانه صرفا باید بذور پارتنوکارپیک یا هیبرید (F1) خریداری و از کاشت بذور معمولی در گلخانه جلوگیری به عمل آید.

2- خیارهایی که در محیط آزاد پرورش داده می شوند. این خیار ها ترد و شکننده بوده و در اندازه های مختلف، محصول آن ها را برداشت می کنند. که در این نوع خیار ها گل های نر و ماده جدا از هم بوده و گل های نر زود تر از گل های ماده ظاهر می گردند.

کشت خیار گلخانه ای
گروه:

آب یکی از مهم ترین عوامل رشد و نمو جو و سایر نباتات است. چون دوره زندگی جو از گندم کوتاهتر است، به همان نسبت نیز نیاز جو به آب کمتر از گندم است. مقدار آب لازم برای جو های پاییزه بیشتر از جو های بهاره بوده و از کاشت تا برداشت 4 تا 7 هزار متر مکعب در هکتار است.

حساس ترین مرحله به تنش رطوبتی مرحله بین گرده افشانی و رسیدن دانه ها می باشد که باعث کاهش قابل ملاحظه وزن هر دانه می شود. در مجموع مراحل حساس زندگی جو که در آن احتیاج بیشتری به آب دارد عبارتند از:

1) مرحله جوانه زدن

2) مرحله به ساقه رفتن

3) مرحله تولید سنبله

4) مرحله تولید گل

5) مرحله تولید دانه

آبیاری جو کشت جو