گروه: کتاب ها

کتاب زبان تخصصی دانشجویان مهندسی آب به قلم دکتر جهانگیر عابدی کوپایی، استاد گروه مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهان و مهندس مصطفی گودرزی در 6 بخش و 26 در درس نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

کتاب زبان تخصصی مهندسی آب اولين كتاب تخصصی زبان انگليسی در حوزه مهندسی آب برای دانشجویان و محققین اين رشته می باشد. با مطالعه این کتاب که متون و تصاویر آن از منابع معتبر علمی گردآوری شده است خواننده می تواند همزمان توانایی خود را در خواندن و نوشتن متون تخصصی بهبود بخشد.

کتاب زبان تخصصی مهندسی آب


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب زراعت چغندر به قلم مانی مجدم، سیامک بهرامی، بنفشه یوسفی، روح الله کرمی، امین ژولی، ایمان آزادی، سجاد جمشیدی و مهرداد قاسمی نژاد در 4 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب زراعت چغندر دارای اطلاعاتی به روز و علمی برای پیش برد کشت چغندر می باشد که کمک شایانی جهت کشت و پرورش این گیاه می کند و امید است که این کتاب بتواند راه حلی برای انجام امور در باب چغندرقند را به محققین، پژوهشگران و کشاورزان معرفی کند.

زراعت چغندرقند


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب پرورش علمی کاربردی گل رز در گلخانه به قلم مهندس هومن بشیر خباز، مدرس دانشگاه و گلخانه دار در 8 فصل تألیف و گردآوری شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

تولید رز در ایران بدلیل عدم شناخت کافی تولید کنندگان و علاقه مندان در خصوص مدیریت گلخانه رز، منحصر به تعداد محدودی از ارقام گردیده، در حالی که ارقامی که هم اکنون در جهان تولید می شود بسیار زیادتر است. لذا در این کتاب سعی شده تا، خوانندگان را با فضای تولید در گلخانه، امکانات، تجهیزات و مشکلات گلخانه داری بصورت ساده آشنا سازد.

پرورش رز


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب تولید محصولات گلخانه ای (خیار، گوجه فرنگی، فلفل و توت فرنگی) به قلم مهندس جلال الدین حق شناس نگاشته شده است و توسط نشر و پخش غلامی به چاپ رسیده است.

امروزه به علت مصرف بی رویه آب در کشاورزی به ویژه در روش های سنتی و پایین بودن عملکرد محصولات زراعی و نیاز مبرم به مواد غذایی، کشت های گلخانه ای به طور گسترده ای رواج یافته است. در گلخانه، گیاهان مختلفی از جمله صیفی و سبزی، گیاهان زینتی و آپارتمانی، توت فرنگی، گیاهان دارویی و گل های شاخه بریده به صورت کشت خاکی و هیدروپونیک پرورش داده می شوند.

تولید محصولات گلخانه ای


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب سموم دفع آفات و کاربرد آن ها به قلم محمدرضا موسوی در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات مرز دانش به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر برای شناخت آفتکش ها به طور کلی و آشنایی با موارد کاربرد سموم رایج در ایران نگاشته شده است، زیرا نگارنده معتقد است بسیاری از مصرف کنندگان سموم در ایران آشنایی کمی با سموم دارند و ناچار به راهنمایی فروشندگان که طبعا ممکن است منافع اقتصادی بیشتر از اصول فنی در آن دخالت داشته باشد گردن می نهند و تابو ظاهر سازانه عدم مصرف سم نیز مزید بر علت شده و کاربرد بی رویه سموم را بیشتر سبب شده است.

سموم دفع آفات


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب علف های هرز و کنترل آن ها به قلم محمدرضا سیفی، بابک پیکرستان و مرضیه کلهر در 4 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر اطلس رنگی از 70 گونه رایج در کشور به معرفی اصول علم علف های هرز می پردازد و در دو جلد حاضر شده است. در جلد اول به مباحث کلی در زمینه 70 گونه علف هرز پرداخته شده است و در جلد دوم با دیدی اختصاصی تر علف های هرز مهم مزارع مختلف معرفی شده است. طبیعی است توصیف جنبه های مختلف علم علف های هرز در دو جلد کتاب مقدور نیست ولی سعی شده است مباحث اصلی و اولویت دار در آن مطالعه و بررسی شود. این کتاب می تواند برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مهندسی کشاورزی مفید واقع شود.

علف های هرز و کنترل آن ها


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب راهنمای تولید پسته کاشت، داشت و برداشت توسط مهندس ناصر صداقتی، مهندس زهرا شیبانی تذرجی، مهندس علی تاج آبادی پور، دکتر حسن حکم آبادی، مهندس معصومه حقدل و دکتر محمد عبدالهی عزت آبادی در 30 فصل ترجمه شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر حاصل تجربه متخصصان پسته آمریکا بخصوص کالیفرنیا می باشد که برای استفاده کارشناسان و کشاورزان ترجمه شده است. یک نکته مثبت در ترجمه این کتاب ترجمه تخصصی هر بخش و فصل از کتاب می باشد که امید است کشاورزان و کارشناسان به لحاظ شرایط نسبتا یکسان محیطی بتوانند از آن با کمی تأمل استفاده نمایند.

تولید پسته


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب راهنمای جامع و مصور کشت و پروش گوجه فرنگی (کشت خاکی و هیدروپونیک) به قلم دکتر رضا قادری (عضو هیئت علمی بخش گیاه پزشکی دانشگاه شیراز) و دکتر رسول رضایی (عضو هیئت علمی گروه گیاه پزشکی دانشگاه یاسوج) در 12 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر در این راستا و به شیوه ای نوشته شده است که در حد امکان بتواند یک راهنمای جامع برای تولید گوجه فرنگی در سیستم های کشت خاکی و هیدروپونیک باشد. کتاب در 12 فصل جنبه های مختلف گوجه فرنگی را در برگرفته است.

گوجه فرنگی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب کاشت، داشت و برداشت سویا به قلم مهندس ایمان آزادی و مهندس بنفشه یوسفی در 10 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر دارای اطلاعاتی به روز و علمی برای پیش برد کشت سویا در کشور می باشد که کمک شایانی جهت کشت و پرورش این گیاه می کند. امید است که این کتاب بتواند راه حلی برای انجام امور در باب سویا را به محققین، پژوهشگران و کشاورزان معرفی کند.

سویا


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب پرورش قارچ در باغ و خانه به قلم مهندس محمدحسین عظیمی و مهندس کیهان خسروی در 12 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

امروزه پرورش قارچ های خوراکی با دانستن اهمیت فراوان آن ها در دنیا، از پیشرفتهای قابل توجه و به سزایی برخوردار می باشد. با اینکه قارچ از بقایای مواد گیاهی و جانوری تغذیه می کند اما سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر و انواع اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری است.

قارچ های خوراکی گروهی از قارچ های کلاهک دارند که در گذشته مثل سایر قارچ ها جزء سلسله گیاهان طبقه بندی می شدند، زیرا دیواره سلولی و هاگ تولید می کنند ولی این گروه تفاوتهای زیادی با گیاهان دارند.

پرورش قارچ در باغ و خانه


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش