گروه: کتاب ها

کتاب سیستم های خاک ورزی حفاظتی و داشت محصول به قلم دکتر سید احمد طباطبائی فر، مهندس لیلا ندرلو، مهندس پیام جوادی کیا و مهندس حسین شیرکوند در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

کتاب سیستم های خاک ورزی حفاظتی و داشت محصول به عنوان راهنمای جهت تهیه بستر؛ کاشت و داشت محصول از نظر مدیریتی و حفاظت خاک تهیه گردیده و روش ها و سیستم های جدیدی را در زمینه خاک ورزی؛ کاشت و داشت تشریح نموده است.

سیستم های خاک ورزی حفاظتی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب مبانی نقشه برداری خاک به قلم دکتر محمدحسن صالحی (استادیار گروه خاکشناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد) و دکتر حسین خادمی (استاد گروه خاکشناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان) در 6 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

نویسندگان کتاب حاضر در طی چند سال تدریس تئوری و عملی این درس، تجربیات صحرایی و پژوهش های مختلف، سعی نموده اند کتابی فارسی به رشته تحریر در آورند تا با زبانی ساده تر، بتواند نیاز دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی و نیز تمامی افرادی را که نحوی با نقشه های خاک سر و کار دارند در بخش های تئوری و عملی برآورده سازد.

مبانی نقشه برداری خاک


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب اصلاح نباتات در باغبانی اصلاح درختان سیب به قلم دکتر سیدعلی محمد میرمحمدی میبدی، دانشیار دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان در 7 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

این کتاب نگرشی بر پیشرفت های اخیر، آخرین تحقیقات و دستاوردهای نوین علمی در زمینه اصلاح درختان سیب را معرفی می کند و مشتمل بر 7 فصل است که به وضعیت میوه سیب در ایران و جهان، موفقیت ها و امیدها، بررسی سیستم های تولید مثل، معرفی ارقام مختلف و نحوه بهره گیری از ذخائر توارثی و ژن های مقاوم به انواع تنش ها می پردازد.

اصلاح درخت سیب


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب کدوئیان به قلم دکتر مریم حقیقی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، آتنا شیبانی راد و پوراندخت گلکار در 7 فصل به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

خانواده کدوئیان به عنوان متنوع ترین گروه در میان گیاهان شناخته شده است. کدوئیان دارای مشخصات بارزی از نظر ژنتیکی می باشند. ارقام و جنس های مختلف این خانواده دارای ویژگی های منحصر به فرد و سازگاری های خاصی هستند. به طوریکه در داخل یک جنس تنوعات مورفولوژیکی زیادی مشاهده می شود.

کدوئیان


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

در کتاب حاضر، روش های تجزیه گیاه به زبان ساده و به شکل کاربردی بیان شده است تا محققان و پژوهشگران بتوانند به راحتی از آن در آزمایشگاه استفاده کنند. این کتاب مشتمل بر 18 فصل بوده که در فصول مختلف روش های نمونه برداری گیاه، آماده سازی نمونه در آزمایشگاه (شامل روش های خاکستر خشک، هضم تر و هضم ماکروفر)، روش های عصاره گیری و آماده سازی عصاره های گیاهی برای تعیین غلظت عناصر مختلف توضیح داده شده است. روش های ارائه شده در این کتاب روش های استاندارد برگرفته شده از منابع بسیار معتبر می باشند.

روش های تجزیه گیاه


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب مدیریت چمن در مناطق معتدله به قلم جان.دان و کنت.دیسبورگ در 14 فصل نگاشته شده است و توسط دکتر نعمت الله اعتمادی و مهندس حسین فولادی ترجمه شده است و به وسیله انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

مدیریت چمن


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب پرورش صنعتی و نیمه صنعتی قارچ خوراکی به قلم ریحانه امین زاده و نجمه زمانی در 10 فصل به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان چاپ شده است.از آنجایی که بسیاری از فارغ التحصیلان کشاورزی تمایل به شروع پرورش قارچ در سطوح کوچک داشته و پس از کسب تجارب اقدام به گسترش آن می کنند و نظر به اینکه قارچ خوراکی در ایران به صورت تجاری تولید می شود و به علت ذائقه خاص ایرانیان و عطر و طعم دلنشین قارچ، تقاضا برای مصرف آن زیاد است.

پرورش قارچ خوراکی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب تربیت و هرس درختان سیب و گلابی توسط دکتر نعمت ا... اعتمادی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مهندس علی اکبر ابذل در 7 فصل ترجمه شده است و به وسیله انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

پیشگفتار مترجمان

اغلب گیاهان باغبانی بخصوص درختان میوه و برخی از درختان و درختچه های فضای سبز که در شرایط محیطی مناسب و بدون دخالت انسان پرورش می یابند، پس از چند سال تبدیل به گیاهانی با شاخ و برگ متراکم خواهند شد. این درختان و درختچه ها اغلب دارای شکل ظاهری مناسب نبوده و میزان و کیفیت باروری آنان کاهش خواهد یافت.

تربیت و هرس سیب و گلابی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب باغبانی ارگانیک توسط مهندس حسین رادنیا 12 فصل ترجمه شده است و به وسیله ی انتشارات آییژ به چاپ رسیده است.

سخن مترجم

خوشبختانه انسان های بیدار و خیراندیش جهان ضمن هشدار به همه مردم دنیا، راهکارهایی را اندیشیده اند و برای نجات این کره خاکی از ورطه نابودی پیشنهاداتی ارائه داده و گام های مهمی را بر می دارند. از جمله این راهکارها نهضت تولید محصولات و نهایتا غذای ارگانیک است. کشت ارگانیک استفاده مجدد و بازیافت موادی را فراهم می کند که معمولا دور ریخته می شوند. با مطالعه این کتاب درمی یابیم که با روش های آسانی می توان از طریق کشاورزی ارگانیک ضمن کاهش هزینه و افزایش تولید، غذایی سالم برای خانواده خود یا برای بازارهای جهانی فراهم کرد.

کتاب باغبانی ارگانیک


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب تولید کمپوست و ورمی کمپوست از ضایعات آلی به قلم دکتر کاظم هاشمی مجد، عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی، در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات آییژ به چاپ رسیده است.

پیشگفتار

یکی از مشکلات رودرروی بشر در قرن حاضر، وجود ضایعات آلی و یافتن بهترین شوه دفع آنهاست. با افزایش روزافزون جمعیت و گسترش شهرها، این ضایعات در حجم عظیمی تولید شده و در حال حاضر بخش عمده ای از آن ها ناگزیر دفن می شود.

استفاده مجدد از ضایعات که به عنوان بازیافت مصطلح شده است، نه تنها گام مؤثری در جهت حفظ محیط زیست به حساب می آید بلکه با تبدیل این ضایعات به مواد قابل استفاده، صرفه اقتصادی فراوانی دربر خواهد داشت.

کتاب تولید کمپوست و ورمی کمپوست از ضایعات آلی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش