گروه: کتاب ها

کتاب پسته از تولید تا مصرف به قلم علی اسماعیل پور، سید یحیی امامی، مهدی بصیرت، علی تاج آبادی پور، امان اله جوانشاه و جمعی از همکاران در دو فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تحقیقات، آموزش و کشاورزی در سال 1395 به چاپ رسیده است.

مطالب کتاب پسته از تولید تا مصرف در زمینه های مختلف کاشت، داشت، برداشت، پس از برداشت، مدیریت زراعی پسته، شرایط آب و هوایی مورد نیاز، فاصله کاشت، هرس درخت پسته، مدیریت آبیاری، خاک مناسب پسته، مدیریت آفات و بیماری ها، انبارداری و بسته بندی پسته، انواع محصولات تولیدی از پسته و ملاحظات اقتصادی – اجتماعی پسته تنظیم گردیده است. امید است که این مجموعه بتواند در رفع نیاز دانشجویان، کارشناسان، باغدارن، صاحبان صنایع و علاقمندان کمک نماید و آن ها را در جهت کسب اطلاعات بیشتر یاری نماید.

پسته


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب دنیای شگفت انگیز کاکتوس ها (معرفی، پرورش و تکثیر) به قلم معصومه استکی (کارشناس عالی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان)، زهرا جابرالانصار (دانشجوی دکتری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان)، یاسمین میری (دانشجوی دکتری و مدرس مرکز آموزش جهاد کشاورزی اصفهان) و مجید شاهواروقی فراهانی (کارشناس و پرورش دهنده کاکتوس) در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات مرز دانش در سال 1394 به چاپ رسیده است.

دنیای شگفت انگیز کاکتوس ها


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب کشت هیدروپونیک تالیف دکتر سعید خسروی ، مهندس جابر آروس و مهندس پریا دری توسط انتشارات تاک ( انتشارات تحقیقات آموزش کشاورزی ) در 146 صفحه در سال 1395 چاپ گردیده است.

کتاب کشت هیدروپونیک در 15 فصل نگشاته شده است و مولفین در آن سعی نموده اند که کتابی ارزشمند و جامع در زمینه کشت هیدروپونیک ارائه دهند.

کتاب کشت هیدروپونیک آبکشت کشاورزی


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب زبان تخصصی دانشجویان مهندسی آب به قلم دکتر جهانگیر عابدی کوپایی، استاد گروه مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهان و مهندس مصطفی گودرزی در 6 بخش و 26 در درس نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

کتاب زبان تخصصی مهندسی آب اولين كتاب تخصصی زبان انگليسی در حوزه مهندسی آب برای دانشجویان و محققین اين رشته می باشد. با مطالعه این کتاب که متون و تصاویر آن از منابع معتبر علمی گردآوری شده است خواننده می تواند همزمان توانایی خود را در خواندن و نوشتن متون تخصصی بهبود بخشد.

کتاب زبان تخصصی مهندسی آب


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب زراعت چغندر به قلم مانی مجدم، سیامک بهرامی، بنفشه یوسفی، روح الله کرمی، امین ژولی، ایمان آزادی، سجاد جمشیدی و مهرداد قاسمی نژاد در 4 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب زراعت چغندر دارای اطلاعاتی به روز و علمی برای پیش برد کشت چغندر می باشد که کمک شایانی جهت کشت و پرورش این گیاه می کند و امید است که این کتاب بتواند راه حلی برای انجام امور در باب چغندرقند را به محققین، پژوهشگران و کشاورزان معرفی کند.

زراعت چغندرقند


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب پرورش علمی کاربردی گل رز در گلخانه به قلم مهندس هومن بشیر خباز، مدرس دانشگاه و گلخانه دار در 8 فصل تألیف و گردآوری شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

تولید رز در ایران بدلیل عدم شناخت کافی تولید کنندگان و علاقه مندان در خصوص مدیریت گلخانه رز، منحصر به تعداد محدودی از ارقام گردیده، در حالی که ارقامی که هم اکنون در جهان تولید می شود بسیار زیادتر است. لذا در این کتاب سعی شده تا، خوانندگان را با فضای تولید در گلخانه، امکانات، تجهیزات و مشکلات گلخانه داری بصورت ساده آشنا سازد.

پرورش رز


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب تولید محصولات گلخانه ای (خیار، گوجه فرنگی، فلفل و توت فرنگی) به قلم مهندس جلال الدین حق شناس نگاشته شده است و توسط نشر و پخش غلامی به چاپ رسیده است.

امروزه به علت مصرف بی رویه آب در کشاورزی به ویژه در روش های سنتی و پایین بودن عملکرد محصولات زراعی و نیاز مبرم به مواد غذایی، کشت های گلخانه ای به طور گسترده ای رواج یافته است. در گلخانه، گیاهان مختلفی از جمله صیفی و سبزی، گیاهان زینتی و آپارتمانی، توت فرنگی، گیاهان دارویی و گل های شاخه بریده به صورت کشت خاکی و هیدروپونیک پرورش داده می شوند.

تولید محصولات گلخانه ای


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب سموم دفع آفات و کاربرد آن ها به قلم محمدرضا موسوی در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات مرز دانش به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر برای شناخت آفتکش ها به طور کلی و آشنایی با موارد کاربرد سموم رایج در ایران نگاشته شده است، زیرا نگارنده معتقد است بسیاری از مصرف کنندگان سموم در ایران آشنایی کمی با سموم دارند و ناچار به راهنمایی فروشندگان که طبعا ممکن است منافع اقتصادی بیشتر از اصول فنی در آن دخالت داشته باشد گردن می نهند و تابو ظاهر سازانه عدم مصرف سم نیز مزید بر علت شده و کاربرد بی رویه سموم را بیشتر سبب شده است.

سموم دفع آفات


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب علف های هرز و کنترل آن ها به قلم محمدرضا سیفی، بابک پیکرستان و مرضیه کلهر در 4 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر اطلس رنگی از 70 گونه رایج در کشور به معرفی اصول علم علف های هرز می پردازد و در دو جلد حاضر شده است. در جلد اول به مباحث کلی در زمینه 70 گونه علف هرز پرداخته شده است و در جلد دوم با دیدی اختصاصی تر علف های هرز مهم مزارع مختلف معرفی شده است. طبیعی است توصیف جنبه های مختلف علم علف های هرز در دو جلد کتاب مقدور نیست ولی سعی شده است مباحث اصلی و اولویت دار در آن مطالعه و بررسی شود. این کتاب می تواند برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مهندسی کشاورزی مفید واقع شود.

علف های هرز و کنترل آن ها


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش

گروه: کتاب ها

کتاب راهنمای تولید پسته کاشت، داشت و برداشت توسط مهندس ناصر صداقتی، مهندس زهرا شیبانی تذرجی، مهندس علی تاج آبادی پور، دکتر حسن حکم آبادی، مهندس معصومه حقدل و دکتر محمد عبدالهی عزت آبادی در 30 فصل ترجمه شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر حاصل تجربه متخصصان پسته آمریکا بخصوص کالیفرنیا می باشد که برای استفاده کارشناسان و کشاورزان ترجمه شده است. یک نکته مثبت در ترجمه این کتاب ترجمه تخصصی هر بخش و فصل از کتاب می باشد که امید است کشاورزان و کارشناسان به لحاظ شرایط نسبتا یکسان محیطی بتوانند از آن با کمی تأمل استفاده نمایند.

تولید پسته


*نام و نام خانوادگی

*پست الکترونیک

تلفن

*توضیحات سفارش