این کتاب مشتمل بر چهار فصل است؛ فصل 1 مقدمه ای بر تولید و پرورش قارچ خوراکی است، فصل 2 به نابسامانی های قارچ خوراکی می پردازد و فصل 3 مربوط به بیماری های قارچ خوراکی می باشد و در نهایت فصل 4 خوانندگان را با آفات قارچ خوراکی آشنا می سازد.

بیماری ها و آفات قارچ قارچ خوراکی

کتاب راهنمای کنترل شیمیایی علف های هرز ایران به قلم دکتر اسکندر زند، دکتر محمدعلی باغستانی، دکتر نوشین نظام آبادی، مهندس پرویز شیمی و دکتر سیدکریم موسوی از اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور در 23 فصل تالیف و تدوین شده است و در سال 1396 توسط انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد به چاپ رسیده است.

کتاب راهنمای شیمیایی کنترل علف های هرز

کتاب علف کش ها و روش های کاربرد آن ها به قلم اسکندر زند؛ استاد موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران، سید کریم موسوی؛ استادیار مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان و احمد حیدری؛ استادیار موسسه تحقیقات گیاه پزشکی ایران در 20 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد به چاپ رسیده است.

معمولا مصرف کودهای شیمیایی در حبوبات بدون در نظر گرفتن شرایط تغذیه ای نسبت به گیاهان دیگر خسارت بیش تری را به دنبال دارد. در حالی که این گیاهان به عنوان منابع غنی حاصلخیز کننده خاک محسوب می گردند. متاسفانه به علت مدیریت تغذیه ای نامناسب، هر ساله مقادیر هنگفتی کود در این حوزه مصرف می شود که با کمی تامل و شناخت می توان ضمن تامین نیاز غذایی این محصولات، از هدر رفت منابع و بخشی از نهاده های کشاورزی جلوگیری نمود.

کتاب اطلس رنگی درختان میوه ایران به قلم مهندس فاطمه خدا بنده لو و مهندس معصومه عسگری نگاشته شده و نشر تاک آن را منتشر کرده است . این کتاب  شامل 467 صفحه و 10 فصل است .

فصل اول " آفات درختان میوه دانه دار "  نام دارد . در این فصل 45 گونه آفت که درختان سیب و گلابی و به را مورد حمله قرار می دهند معرفی شده اند و هر کدام از این آفات از لحاظ زیست شناسی و راه های کنترل مورد بررسی قرار گرفته اند . در آخر فصل ، تصاویر این آفت ها ، برای آشنایی بیشتر خواننده ارائه شده است . چند نمونه از این آفات عبارتند از : شته سبز سیب ، گال قرمز سیب ، سردار سیاه سیب ، سوسک شاخک بلند ، پروانه فری و کنه تاولی گلابی و ...

کتاب " آفات چغندر قند " به قلم رحیم اسلامی زاده ( عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات صفی آباد دزفول ) ، مریم برزکار ( محقق مرکز تحقیقات صفی آباد ) و بنفشه یوسفی و ایمان آزادی ( دانشجویان دکترا ) نگاشته شده و نشر "تاک " آن را منتشر کرده است . کتاب شامل 72 صفحه در سه بخش است .

کتاب کاربرد سموم کشاورزی به قلم سید محمد رضا سیفی، بابک پیکرستان، لیلا جهانبان، غلامرضا فرخی و مریم احمدی از اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی در 5 فصل گردآوری و تدوین شده است و توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر در پنج فصل به رشته تحریر درآمده است. طبیعی است توصیف علف کش های شیمیایی به آفت کش ها در یک جلد کتاب مقدور نیست ولی سعی شده است مباحث اصلی و اولویت دار مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد. این کتاب می تواند برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و کشاورزان عزیز ایران مفید واقع شود.

کتاب دستورالعمل تهیه کودهای زیستی به قلم دکتر پیام پزشکپور (عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی)، مهندس زهرا رشیدی (کارشناس ارشد زراعت) و مهندس هادی خارستانی (کارشناس ارشد اصلاح نباتات) در 5 فصل ترجمه شده است و در سال 1392 توسط انتشارات تاک به چاپ رسیده است.

کتاب سموم دفع آفات و کاربرد آن ها به قلم محمدرضا موسوی در 5 فصل نگاشته شده است و توسط انتشارات مرز دانش به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر برای شناخت آفتکش ها به طور کلی و آشنایی با موارد کاربرد سموم رایج در ایران نگاشته شده است، زیرا نگارنده معتقد است بسیاری از مصرف کنندگان سموم در ایران آشنایی کمی با سموم دارند و ناچار به راهنمایی فروشندگان که طبعا ممکن است منافع اقتصادی بیشتر از اصول فنی در آن دخالت داشته باشد گردن می نهند و تابو ظاهر سازانه عدم مصرف سم نیز مزید بر علت شده و کاربرد بی رویه سموم را بیشتر سبب شده است.

کتاب توصیه های کودی در گندم در 3 فصل به شرح زیر تنظیم گردیده است:

فصل اول) تعیین کود مورد نیاز گندم، عوامل مؤثر در رشد و نمو گندم، خاک مناسب و آب مورد نیاز گندم

فصل دوم) کوددهی و اهمیت توصیه های کود و نیاز غذایی گندم

فصل سوم) مدلسازی توصیه هایی کودی در گندم و ترکیب عناصر غذایی در کودهای معدنی

× عضویت در گروه تلگرام کشاورزی پادیاب