معرفی نوار آبیاری تیپ

معرفی نوار آبیاری تیپ پلی اتیلن

آبیاری قطره ای نواری یکی از روش های آبیاری قطره ای می باشد که برای محصولات زراعی، صیفی، سبزیجات و گلخانه ها کاربرد دارد. در این نوع سیستم لوله ها به صورت نوارهایی در روی سطح خاک قرار می گیرند.

نوارهای آبیاری ذر هر ۱۰- ۲۰- ۳۰ سانتیمتری دارای قطره چکان می باشند. این نوارها برای کشت های ردیفی، انواع سبزیجات، توت فرنگی، موز، ذرت، نیشکر، گیاهان علوفه ای، گیاهان گلخانه ای، هندوانه، خربزه، خیار، گوجه فرنگی، کاهو، کلم، سیب زمینی، فلفل، هویج، پیاز، چغندر قند، پنبه، گل آفتابگردان، تاکستان انگور و نهالستان ها مناسب می باشد.

Tape-Interduce-AgIn-03

در این روش آب با فشار کمتر از یک بار داخل نوارهایی که بین ردیفهای کشت قرار گرفته اند جریان یافته و از روزنه هایی که با فواصل مشخصی روی نوارها موجود است، خارج شده و پای گیاه مربوطه ریخته می شود. نوارها بسته به روش کشت تک ردیفه یا دو ردیفه و نوع خاک و آب در کنار یا وسط ردیفهای کشت گیاهان قرار می گیرند. در این سیستم به جای لوله ۱۶ میلی متری معمولی از لوله با ضخامت کمتر که اصلاحا به آنها نوار تیپ گفته می شود استفاده می شود.

نوارهای ابیاری قطره ای از لحاظ تکنولوژی ساخت به سه دسته تقسیم می شوند

۱- نوارهای پلاکدار

Tape-Interduce-AgIn-02

۲- نوارهای لبه دار (یا بغل دوخت)

Tape-Interduce-AgIn-04

۳- نوارهای شکاف دار

نوارها در قطر، ضخامت و فاصله خروجی های مختلف تولید می شوند. این نوارها در قطرهای بین ۱۶ تا ۲۲ میلی متر و ضخامتهای بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میکرون و فواصل خروجی ۱۰ تا ۱۰۰ سانتی متر بسته به نوع مصرف کشاورزان تولید می شوند.

گروه: آبیاری
یک پیام بگذارید
پست الکترونیک شما منتشر نمی شود
تمام فیلدهای ستاره دار می بایست پر شوند *

× عضویت در گروه تلگرام کشاورزی پادیاب