تنوع مرکبات و تراکم آن ها در نواحی مرکبات خیز شمال به علت متعادل بودن دما، بالا بودن میزان بارندگی و رطوبت نسبت به جنوب کشور بسیار زیاد است.شناخت صحیح آفات مرکبات و به کارگیری روش های بیولوژیکی درست و به موقع علاوه بر کنترل آفات، باعث کاهش مصرف سموم می گردد. در این مقاله به بررسی شته مرکبات می پردازیم.

شته ها علاوه بر تغذیه از شیره گیاهی و ترشح عسلک که موجب بروز دوده روی برگ ها، میوه ها و شاخه ها می شود، به عنوان ناقل بیماری ویروسی تریستزا شناخته می شود.

شته مرکبات

سورگوم یا همان ذرت خوشه ای یکی از پنج گیاه زراعی عمده دنیا است و در بین غلات بعد از گندم، برنج، ذرت و جو مقام پنجم را دارا می باشد. سورگوم با شرایط آب و هوایی ایران به خصوص مناطق گرم و خشک و معتدل سازگاری خوبی دارد. کاشت سورگوم در مناطق مرطوب با استفاده از ارقام مناسب و در مناطق سرد با رعایت تاریخ کاشت در اواخر بهار و اوایل تابستان امکان پذیر است.

 

سورگوم

در مقاله زیر به معرفی آفات چغندر قند و روش های کنترل آن می پردازیم:

شب پره زمستانی

لارو این شب پره ها از برگ، ساقه و طوقه گیاهان مختلف تغذیه می کند. این آفت در اکثر نقاط دنیا مشاهده شده است. در استان خوزستان در شهرستان های دزفول، شوش، اندیمشک و بهبهان خسارت وارد می کند که این خسارت در شهرستان دزفول بیشتر می باشد.

چغندر قند

مواد معدنی جزو موادی هستند که از طریق بافت خاک یا از طریق کود های اضافه شده به خاک برای گیاهان و درختان تامین می شوند. در این میان گوجه فرنگی نیازی مشابه سایر بوته ها دارد که باید به طریقی نیاز او را به موادی همچون روی ، مولیبیدن ، ازت و ... تامین کرد. گوجه فرنگی بوته خاصی است که اگر به کمبود مواد معدنی دچار شود علائم خاصی همچون کاهش رشد بوته و کوتوله شدن آن ، تغییر رنگ برگها ، گل دهی زود هنگام و ... را از خود بروز خواهد داد.

 

علائم کمبود ازت ،در گوجه فرنگی مولیبیدن روی

مواد آلی موجود در خاک یک فاکتور بسیار مهم در رشد و باردهی محصول درختان انگور ایفا می کنند. کمبود یا اشباع بیش از حد آنها می تواند اثرات نامطلوبی بر روی درخت بر جای بگذارد. از تاثیرات مفید این مواد می توان به اصلاح ساختار خاک ، هدایت مناسب جریان آب در بافت خاک و کاهش آبدوی یا خاصیت از دست دادن آب در خاک اشاره کرد.

مواد آلی خاک در تغذیه درخت انگور

برداشت هندوانه باید زمانی صورت گیرد که رسیده بون میوه مشخص و محرز باشد. برداشت میوه هنگامی است که گوشت میوه رسیده و میزان قند آن حداکثر باشد. تشخیص هندوانه رسیده از نارس احتیاج به تجربه دارد. بهترین روش برای اینکه مشخص شود هندوانه رسیده است یا نه، نوع صدای ضربه ای است که با انگشت شست به میوه وارد می آید. اگر هندوانه نارس باشد، این صدا زنگ دار فلزی است ولی در میوه های رسیده صدا خفه و گرفته است.

 

برداشت هندوانه، خربزه و طالبی

شوری خاک از جمله پدیده هایی است که امروزی برخی از زمین های کشاورزی را درگیر کرده است. این پدیده بر روی میزان محصول و همچنین میزان آبی که توسط گیاه جذب می شود اثر نامطلوبی بر جای می گذارد. شوری خاک موجب اختلال و تغییر روند رشد گیاه شده و مانع جذب مواد موثر از خاک می گردد.

شوری خاک شوری زمین های کشاورزی

توت فرنگی ذاتا از زمره میوه های نوبرانه و همین طور از میوه هایی است که در فصل بهار به بازار عرضه می شود. در حالت عالی و در مناطق معتدله زمان برداشت این میوه در آخرین روزهای اردیبهشت و تا اویل تیر ماه می باشد . ولی امروزه می توان با استفاده از تکنولوژی های خاص باغبانی زمان رسیدن آنرا جلو انداخت. به دیگر سخن اینکه می توان با استفاده از وسایل و ابزاری هایی که امروزه به کار می رود این میوه خوشمزه و پرطرفدار را پیش رس کرده و به یک میوه خارج از فصل تبدیل نمود. با این کار می توان ارائه این میوه در بازار را نیز تا زمان بیشتری ادامه داد.

توت فرنگی پیش رس در گلخانه

اکثر انواع خرما در مراحل کاملا رسیده (رطب و تمار) برداشت می شوند. میوه‌ها در این مراحل، قند بالاتر و رطوبت کمتری دارند، طعم گس آن‌ها از بین می رود و نرم تر می شوند.

زمان برداشت خرما براساس ظاهر و بافت میوه تعیین می شود که صفات مذکور متأثر از میزان رطوبت و قند میوه است. برداشت محصول در زمان مناسب می‌تواند نقش مؤثری در کاهش شدت ترک خوردگی خرما، خشکیدگی بیش از حد خرما، آلودگی به آفات و حمله میکروارگانیسم‌ها داشته باشد.پ

برخی ارقام زردرنگ خرما به صورت رشته ای یا خوشه ای به بازار عرضه می شوند. بدین منظور هنگامی که خرما کاملا زرد شد، گل خوشه برداشت و به محل بسته بندی منتقل می شود.

برداشت خرما

پس از انجام هرس زمستانه یا سیاه ، فعالیت گیاه شروع شده و بسیاری از اندام های درخت رشد و حرکت خود را به دست می گیرند و درخت به تکاپو می افتد. در طول این رشد و نمو ، اندام ها و اعضای زائد و بی مصرف درخت نیز آغاز رشد کرده و این اندام های طفیلی بار اضافی بر دوش درخت تحمیل می کنند. یعنی انرژی درخت را دچار تحلیل کرده و مواد غذایی که قرار است به مصرف اندام های اصلی درخت برسد توسط شاخ و برگهای اضافی مصرف می شود؛ در نتیجه درخت دچار ضعف می شود. به همین خاطر باید این اندام ها را هرس کرد تا درخت بتواند رشد متعارفی داشته باشد.

هرس سبز هرس تابستانه درختان میوه